BLOG DETAY

Zayıflamak için yapılması gereken ilk şey bir diyetisyen eşliğinde yeterli ve dengeli bir diyet yapmaktır. Ancak diyete ek olarak zayıflamak için bir çok alternatif program ilave edilebilir.

Bunlardan biri kavitasyon uygulamasıdır. Kavitasyon uygulamasında katı yağ hücrelerinin ultrasonik ses dalgaları ile sıvılaştırılır ve vakum sistemi ile lenfatik dolaşıma geçişi sağlanır. Kişi aynı zamanda fizyolojik özelliklerine uygun bir diyet yapıyorsa lenfatik dolaşıma geçmiş yağ hücreleri enerjiye dönüşerek vücuttan atılırlar. Bu sayede hem kilo kaybı, hem incelme hem de beden farkının ortadan kalkması sağlanır. Kavitasyon uygulamalarında vücutta herhangi bir iç organ hasarı yapmadığı dünyaca kabul edilmiş, ağrısız ve acısız en başarılı cihaz Eximia olarak karşımıza çıkmaktadır. Seanslar sahip olunan yağ yüzdesine göre belirlenmektedir. Haftada 1-3 kere yapılabilen bu uygulamada her seansta 1-4 cm arasında incelme görülmektedir.

Zayıflama programlarında bir diğer alternatif radyofrekans uygulamasıdır. Bu uygulamada da yine vücudumuzda katı halde bulunan yağ hücreleri radyofrekans dalgaları ile kırılarak vakumlama sistemi ile lenfatik dolaşıma çekilmektedir. Radyofrekans ile zayıflama sağlayan cihazların başında xstone gelmektedir. Uygulama seanslar halinde haftada 1 kere yapılmaktadır.

Bazı cihazlarda zayıflamayı sağlamak amacıyla radyofrekans özelliğine ilave kızılötesi ışık da farklı bir zayıflama programı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kızılötesi ışık uygulama yapılan bölgede sıcaklık artışı sağlamaktadır ki bu durumunda bölgesel olarak metabolizma hızında artış sağlanmaktadır. Bu sayede bölgesel yağ yakımı hızlanmaktadır. Uygulama diğer zayıflama uygulamalarında olduğu gibi seanslar halinde yapılmaktadır.

Tüm bunların dışında cerrahi girişimler ile de zayıflama mümkündür ancak operasyon söz konusu olduğunda narkoz, dikiş, ağrı ve acının varolacağı unutulmamalıdır.

Uygulamaları veya operasyonları bir kenara bırakırsak karşımıza zayıflama için egzersiz çıkmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki yoğun egzersizler kalbimizi yorarken, hafif ve ritmik egzersizler kalbi güçlendirmektedir. Egzersizi zayıflama yolu olarak görmek bu anlamda tehlikeli olabilir. Egzersizi zayıflama amacıyla değil kaslarınızın çalışması ve kalp sağlınızın korunması için hayat boyu yapmanızı öneririm.