BLOG DETAY

Kilo vermek için yapılması gereken ilk şey bir diyetisyen eşliğinde yeterli ve dengeli bir diyet yapmaktır. Ancak diyete ek olarak kilo vermek için bir çok alternatif teknik ilave edilebilir.

Bunlardan biri kavitasyon uygulamasıdır. Kavitasyon uygulamasında katı yağ hücrelerinin ultrasonik ses dalgaları ile sıvılaştırılır ve vakum sistemi ile lenfatik dolaşıma geçişi sağlanır. Kişi aynı zamanda fizyolojik özelliklerine uygun bir diyet yapıyorsa lenfatik dolaşıma geçmiş yağ hücreleri enerjiye dönüşerek vücuttan atılırlar. Bu sayede hem kilo kaybı, hem incelme hem de beden farkının ortadan kalkması sağlanır. Kavitasyon uygulamalarında vücutta herhangi bir iç organ hasarı yapmadığı dünyaca kabul edilmiş, ağrısız ve acısız en başarılı cihaz Eximia olarak karşımıza çıkmaktadır. Seanslar sahip olunan yağ yüzdesine göre belirlenmektedir. Haftada 1-3 kere yapılabilen bu uygulamada her seansta 1-4 cm arasında incelme görülmektedir.

Kilo verme tekniklerinde bir diğer alternatif radyofrekans uygulamasıdır. Bu uygulamada da yine vücudumuzda katı halde bulunan yağ hücreleri radyofrekans dalgaları ile kırılarak vakumlama sistemi ile lenfatik dolaşıma çekilmektedir. Radyofrekans ile kilo verme sağlayan cihazların başında xstone gelmektedir. Uygulama seanslar halinde haftada 1 kere yapılmaktadır.

Bazı cihazlarda kilo vermeyi sağlamak amacıyla radyofrekans özelliğine ilave kızılötesi ışık da farklı bir kilo verme tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır. Kızılötesi ışık uygulama yapılan bölgede sıcaklık artışı sağlamaktadır ki bu durumunda bölgesel olarak metabolizma hızında artış sağlanmaktadır. Bu sayede bölgesel yağ yakımı hızlanmaktadır. Uygulama diğer kilo verme uygulamalarında olduğu gibi seanslar halinde yapılmaktadır.

Tüm bunların dışında cerrahi girişimler ile de kilo verme mümkündür ancak operasyon söz konusu olduğunda narkoz, dikiş, ağrı ve acının varolacağı unutulmamalıdır.

Uygulamaları veya operasyonları bir kenara bırakırsak karşımıza kilo verme için egzersiz çıkmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki yoğun egzersizler kalbimizi yorarken, hafif ve ritmik egzersizler kalbi güçlendirmektedir. Egzersizi kilo verme yolu olarak görmek bu anlamda tehlikeli olabilir. Egzersizi kilo verme amacıyla değil kaslarınızın çalışması ve kalp sağlınızın korunması için hayat boyu yapmanızı öneririm.