HİZMETLERİMİZ

Cilt bakımı sadece güzel görünmek için değil ,cildimizin ihtiyacı olan mineral ve vitamin takviyeleri sağlamaktır.

Sağlıklı ve düzgün görünümlü bir cilt ile bakımsız ve sorunlu olan bir cildin, sosyal ve iş hayatınıza yaratacağı olumlu ve olumsuz etkileri herkes tarafından fark edilmektedir.Çevre kirliliği, stres, dengesiz beslenme gibi etkenler cilt dengemizde bozulmalara sebep olur.

Cilt bakımı sadece güzel görünmek için değil ,cildimizin ihtiyacı olan mineral ve vitamin takviyeleri sağlamaktır.Sağlıklı ve düzgün görünümlü bir cilt ile bakımsız ve sorunlu olan bir cildin, sosyal ve iş hayatınıza yaratacağı olumlu ve olumsuz etkileri herkes tarafından fark edilmektedir.Çevre kirliliği, stres, dengesiz beslenme gibi etkenler cilt dengemizde bozulmalara sebep olur.

Sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaş ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve elastikiyet kaybı gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde pek çok dış ve iç etken cildimizin yıpranmasına ve erken yaşta solgun ve kırışıklık görünümüne yol açabilmektedir..

Cilt bakımı yaparken en önemli faktör doğru ürün seçimidir. Bu yüzden hangi ürünün kullanacağına karar verebilmek için bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapmak gerekir. Böylece cildin ihtiyaçları tespit edilerek daha doğru bir uygulama yapılabilir. Bakım sonrası , cilt ölü hücreler ve siyah noktalardan arındırılır nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle cilt, taptaze ve ışıltılı bir görünüme kavuşur.

Cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir. Zamanın ilerisinde kalmamak için düzenli olarak bakımlar uygulanmalıdır.

Cildimiz özellikle güneş ışınları, yıpratıcı çevresel faktörler, kronik hastalıklar, yanlış beslenme, sigara ve alkol gibi nedenlerle yıpranır. Zamanla cildimizde kırışıklıklar, renk değişiklikleri, lekeler, elastikiyet kaybı ve sarkmalar meydana gelir. Bu durum eğer gerekli bakımlar yapılmazsa hızlı bir şekilde ilerler. Zaman ve yaşlanma elbetteki tüm organlarımızda olduğu gibi cildimizde de tahribat yaratmaktadır ancak bu etkileri geçiktirmk mümkündür. Cilt bakımı konusunda uzmanlaşmış kişilerin uygulayacakları profesyonel cilt bakımı, ev bakımınızda kullanmanızı önerecekleri cilt bakım ürünleri ile taze, yenilenmiş bir cilde sahip olmanıza destek olacaktır.

Profosyonel merkezlerde yapılan cilt bakımlarında bu işin eğitimini almış profesyonel estetisyenler tarafından yapılan cilt analizi ile cildiniz hakkında daha detaylı bilgiler edinecek ve bu konuda size cildinizin evde ihtiyacı olan bakımları nasıl yapabileceğiniz anlatılır.İçinde bulunduğumuz bu yüzyılda artık cildimiz ihtiyacı olan mineralleri besin yoluyla sağlayamamaktadır. İste bu nedenden merkezde yapılan Profesyonel Cilt Bakımının önemi ortaya çıkmıştır.

Cildimizin tüm ihtiyaçlarını evde kullanılan ürünlerle bir yere kadar karşılayabiliriz. Bunun sebebi ise ev kullanımına uygun olan ürünler minimum risk getirecek şekilde hazırlanmıştır. Profesyonel estetisyenler tarafından yapılan bakımlarda ise daha kuvvetli ürünler ve cihazlar ile uygulandığından sonuçlar daha gözle görülür olmaktadır.

Beş cilt tipimiz vardır. Bunlar;

Normal cilt;

gözenekler kapalı, pürüzsüz ve parlaktır, herhangi bir cilt problemi yoktur. Çok özel bir cilt bakımına ihtiyaç yoktur. Bu cilt tipinde amaç cildi derinlemesine nemlendirmek olmalıdır.

Karma cilt;

yüzün T bölgesi yağlı, diğer bölgeler ise genellikle kuru ya da daha normal cilt tipidir. Yağlı olan bölgelerde komedon ve açık gözenek olup, kuru bölgeler ise gözenekleri kapalı ve nemsiz bir cilt olur. (Cilt bakımı gerekmektedir.)

Kuru cilt;

ince, mat,hassas, pul pul dökülmeye eğilimli olur. Gözenekler ufak kapalı olur. Cildin yapısı daha ince ve gergin olduğu için çabuk kırışmaya eğilimlidir. (Cilt bakımı gerekmektedir.)

Yağlı cilt;

gözenekleri açık olur, komedonların ve yer yer sivilcelerin olabileceği, yağ salgısı fazla olduğu için aşırı parlayan bir görüntü olabilir yağ salgılanamsına bağlı olarak bu cilt tipinde sarkmalar daha sık izlenir (Cilt bakımı gerekmektedir).

Olgun cilt;

Yaş ilerledikçe hücre yenilenmesinin yavaşlaması ve durması sonucu ortaya çıkan cilt tipidir. Hücrelerin dökülmeside yavaşladığı için cilt normalden daha kalın gözlenir. Ayrıca yağ salgısı da yavaşladığı yer yer durduğu için ciltte derin kırışıklıklar ortaya çıkar. (Cilt bakımı gerekmektedir.)

Yazılı olan her cilt tipi için ayrı ürünler kullanılmalı ve cilt tipine uygun cilt bakımı yapılmalıdır. Cilt bakımı ve sağlığı evde yapılan günlük ve haftalık bakımlarla, devamında ise cildinizin sağlık, güzellik ve gençliğinin sağlanması için aletli profesyonel cilt bakımı ile devam etmelidir. Aylık yapılan profesyonel bakımlarda amaçlanan cildin daha alt katmanlarına aletlerle bakım ürünlerinin yedirilerek cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylece cildin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır. Bu sonuç sadece evde kullandığımız ürünler ile elde edilememektedir. Bu nedenle hepimiz hangi yaşta veya hangi cilt tipine sahip olursak olalım profesyonel bakıma her zaman  ihtiyacımız vardır.